Môj príbeh

Volám sa PharmDr. Dagmar Cmorej a vyštudovala som farmaceutickú fakultu na Karlovej Univerzite. Som mama dvoch synov a mojou veľkou záľubou je psychológia a komunikácia.

Svoju profesnú dráhu som sa rozhodla po 6-ročnej rodičovskej prestávke zmeniť a naplno sa venovať nenásilnej komunikácii, ktorá sa stala mojou srdcovou záležitosťou.

Moja cesta k nenásilnej komunikácii

Svoju neschopnosť efektívne komunikovať a riešiť konflikty som si uvedomovala už dávnejšie. Konfliktom som sa kvôli strachu z konfrontácie všemožne vyhýbala. Zároveň som si akékoľvek rozdiely v názoroch brala veľmi osobne. Výmeny názorov s blízkymi končili nepochopením a krútením hláv, pričom vinníci boli vždy tí druhí. Aj konštruktívna kritika v práci ma vždy bytostne zasiahla. Vtedy som to inak nevedela.

Keď som bola tehotná s prvým synom, pýtala som sa sama seba, ako by som chcela, aby vyzeral náš vzťah. Ako by som chcela, aby sme sa spolu rozprávali a ako by som chcela, aby sa rozprával on s ľudmi, keď bude starší. Keď sa nám narodil druhý syn, začala som sa tiež zaoberať súrodeneckými vzťahmi a riešením konfliktov medzi súrodencami.

Zistila som, že vzorce ktoré si nesiem zo svojho detstva sú nefunkčné a že ich nechcem predávať ďalej. Nevedela som však, čím ich nahradiť.

Začala som preto hľadať, zisťovať, študovať. Keď som narazila na knihu Nenásilná komunikácia od Dr. Marshalla B. Rosenberga, bola som unesená a vedela som, že presne takto chcem rozprávať. Nedarilo sa mi však tieto princípy používať v bežnom živote, a tak som absolvovala viacero praktických tréningov nenásilnej komunikácie a NLP a nakoniec aj trénerský výcvik.

Tieto tréningy a štúdium zmenilo môj život viac ako štúdium farmácie a práca v nemocnici. Preto by som chcela svoje nadobudnuté poznatky a vášeň pre nenásilnú komunikáciu predávať ďalej v podobe blogu, podcastu, ebookov a kurzov.

Moja vízia a misia

V nenásilnej komunikácii som našla viac ako len komunikačnú stratégiu. Našla som v nej odpoveď na otázku, ako chcem žiť. Vnímam, ako sa vďaka nenásilnej komunikácii postupne zmenil môj vzťah s deťmi, s manželom, priateľmi a známymi v mojom okolí.

Moja vízia je pomôcť svetu stať sa miestom, kde sa ľudia spolu rozprávajú s rešpektom a o niečo priateľskejšie. K tomu je potrebné, aby sme začali spolu konštruktívne komunikovať už doma so svojimi deťmi. Práve preto, aby sa to naše deti už nemuseli učiť až v dospelosti tak, ako my. Verím, že k tomu bude moja práca nápomocná.

Môj ebook zadarmo

Pokiaľ vás môj príbeh zaujal a chceli by ste sa o nenásilnej komunikácii s deťmi dozvedieť viac, stiahnite si zadarmo môj ebook 10 princípov, ako vyriešiť akýkoľvek konflikt medzi deťmi. Je to praktický pomocník, ktorého môžete použiť pri riešení akejkoľvek vyostrenej situácie s deťmi. Obsahuje 10 princípov, vďaka ktorým sa naučíte nenásilne riešiť konflikty tak, aby každý dostal to, čo potrebuje.

Vďaka týmto princípom budete schopní nájst tie správne slová a viesť konflikty s ľahkosťou tak, aby ste neupadli do starých vzorcov, ale aby ste z nich vyšli posilnení a s pocitom vzájomnej súdržnosti.