Tiež si niekedy nie si istý/á,

Napadajú ti v takých chvíľach slová tvojich rodičov a ty vieš, že ich nechceš používať?

Ale čo máš povedať miesto nich?

Vo väčšine výchovných rád dostávame veľmi podobné tipy – nepoužívaj príkazy a zákazy. Nepoužívaj vyhrážania, zahanbovania, netrestaj, nechváľ, neodmeňuj, nepodplácaj… 
Ale čo robiť miesto toho? 
Ako to máš svojmu dieťaťu povedať na ihrisku, keď nechce požičať svoje hračky iným deťom? 
Ako máš reagovať, keď tvoje dieťa odmieta druhého rodiča? 
A ako mu teda máš povedať, že si má upratať detskú izbu?
Mám pre teba špeciálnu ponuku, aby si odteraz už vždy našla/našiel v náročných situáciách tie správne slová!

Formulačné pomôcky pre rešpektujúcich rodičov

Ponúkam ti ebook s konkrétnymi formulačnými pomôckami, ktoré ti pomôžu zvládať náročné situácie s tvojim dieťaťom rešpektujúco a s ľahkosťou tak, aby každý dostal to, čo potrebuje.

Ušetri čas pri hľadaní vlastných rešpektujúcich formulácií a získaj Ebook s formulačnými pomôckami pre rešpektujúcich rodičov za zvýhodnenú cenu!

S týmito formulačnými pomôckami nájdeš vždy tie správne rešpektujúce slová v náročnej situácii s tvojim dieťaťom a výrazne tým zvýšiš šancu, že tvoje dieťa bude spolupracovať dobrovoľne.

Naučíš sa reagovať na náročné situácie s tvojim dieťaťom rešpektujúco, podľa princípov nenásilnej komunikácie

10 chýb v komunikácii rešpektujúcich rodičov

Naučíš sa používať rešpektujúcu komunikáciu do praxe a vyhneš sa množstvu komunikačných chýb

Prerušíš staré a nefunkčné komunnikačné vzorce, ktoré si nesieš zo svojho detstva

Vytvoríš harmonickejší domov a zvýšiš ochotu tvojho dieťaťa dobrovoľne spolupracovať

Rodičovský manuál komunikácie srdcom

Čo na formulačné pomôcky hovoria rešpektujúci rodičia?

"Praktické, vystižné, zrozumiteľné a jemné k dieťaťu. Presne takéto su formulačné pomôcky. Takéto niečo som už dávno potrebovala! Mne veľmi pomáha používať tieto kartičky v bežnom živote s deťmi ale aj vtedy, keď už neviem ako ďalej, čo povedať, aby deti spolupracovali napr. pri domácich úlohach alebo konfliktoch medzi sebou. Jednoduchý návod, ako zmeniť spôsob komunikácie k dieťaťu a ten funguje. Odporúčam každému rodičovi!"
Zuzana Janišová
Mama dvoch detí
"Formulačná pomôcka mi pomáha vylepšiť s deťmi moju komunikáciu. Prišla som na to, že veľa mojich odpovedí, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako primerané a rešpektujúce, také celkom nie sú. Príručku odporúčam pre tých, ktorí sa s nenásilnou komunikáciou len zoznamujú, ako i pre tých, ktorí sa o ňu zaujímajú už dlhšie. Tým prvym môže príručka pomôcť viac si uvedomiť, že v niektorých situáciách sa dá reagovat aj inak a zároveň na uvedených príkladoch uvidia “ako”. Pre druhú skupinku je to rýchla pomôcka užitočných rad a pohotových reakcii v najbežnejších situáciách."
Zlaltica Guzlejová
Mama dvoch detí
"Na ceste rešpektujúcej výchovy mojich troch detí často nenachádzam vhodné slová, preto som sa tešila na inšpiráciu od Dagmar prostredníctvom formulačných pomôcok, ktoré pripravila. Bola som prekvapená, že myslela na veľa situácií, ktoré som s mojimi deťmi ešte ani nezažila, preto sa teším, že budem pripravená, keď k takýmto situáciám dôjde a budem vedieť, čo im mám v danej chvíli povedať. Odporúčam všetkým rodičom na ceste rešpektujúcej a vnímavej výchovy, ktorí tatko vychovávaní neboli a potrebujú sa niečim inšpirovať. Ďakujem Dagmar!"
Veronika Duchoň
Mama troch detí

Formulačný sprievodca pre rešpektujúcich rodičov má hodnotu 27 €, teraz však máš možnosť si ho zakúpiť za špeciálnu akciovú cenu so zľavou 8 €.

Bežná cena: 27 €

Akčná cena: len 19 € (vrátane DPH)

Kto pre teba formulačné pomôcky pripravil?

Volám sa Dagmar Cmorej, som lektorka nenásilnej komunikácie, povolaním farmaceutka, autorka projektu a podcastu Komunukácia srdcom a mama dvoch synov, ktorí neskutočne rýchlo rastú.
 

Viem, ako vyzerajú problémy v komunikácii a konflikty v rodine a aj napriek tomu, že som sa to ja vo svojom detstve nenaučila, teraz už viem, ako ich riešiť. A to vďaka nenásilnej komunikácii podľa M.B. Rosenberga. 

Na základe mojich vedomostí a vyše 8 ročných skúseností s nenásilnou komunikáciou som preformulovala väčšinu fráz, ktoré s našimi deťmi dennodenne používame tak, aby zodpovedali princípom rešpektujúcej komunikácie. 

Vďaka týmto formuláciám výrazne zvýšiš šancu, že tvoje deti budú spolupracovať dobrovoľne. Nie preto, že im za to hrozí trest, alebo dúfajú v odmenu. Verím, že ti tieto formulácie pomôžu, aby si aj ty mohol/mohla vo svojom rodičovstve zažívať viac harmónie, pohody a vzájomného rešpektu.   

Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.

Často kladené otázky

Zaujíma ťa ešte niečo, čo tu nie je spomenuté?

Ako dlho budem mať prístup k formulačným pomôckam?

Hneď po zakúpení dostaneš formulačné pomôcky do svojej emailovej schránky a budeš ich môcť používať neobmedzene dlho.

Sú pre mňa formulačné pomôcky vhodné, aj keď už moje dieťa vychovávam rešpektujúco?

Formulačné pomôcky sú pre rodičov, ktorí s rešpektujúcim rodičovstvom ešte len začínajú, ale aj pre skúsených rodičov, ktorí majú problém len v niektorých situáciách.  

Prečo si formulačné pomôcky nemôžem zakúpiť kedykoľvek?

Formulačné pomôcky pre rešpektujúcich rodičov si môžeš zakúpiť kedykoľvek. Avšak zvýhodnená ponuka platí len 60 minút. 

V akom formáte dostanem formulačné pomôcky?

Formulačné pomôcky k tebe dorazia v PDF formáte priamo do tvojej emailovej schránky.

Sú pre mňa formulačné pomôcky vhodné, aj keď má moje dieťa iba pár mesiacov/je v puberte?

Áno. Princípy formulačných pomôcok môžeš použiť na úplne malé deti a rovnako fungujú aj s dospievajúcimi a so staršími ľuďmi. Nenásilná komunikácia sa dá použiť pre všetky vekové kategórie.

Máš otázku, na ktorú si na tejto stránke nenašla odpoveď? Napíš mi ju na dagmar@komunikaciasrdcom.sk a ja ti na ňu rada odpoviem!