Minikurz zadarmo

Od neposlušnosti k vzájomnému rešpektu a spolupráci

Nauč sa rozprávať s deťmi tak, aby spolupracovali

Deň 2

Čo sa deje v tvojom dieťati?

V predchádzajúcej lekcii sme sa zamerali na získanie potrebného prehľadu o tvojich pocitoch, potrebách a myšlienkach, ktoré voči sebe, svojmu dieťaťu alebo tejto situácii máš. Tento prehľad je rozhodujúci pre úspech ďalších krokov.
Cieľom dnešného dňa je porozumieť, prečo tvoje dieťa nespolupracuje a rozkľúčovať jeho potreby.

Ďalšie kroky

Pracovné listy:

Stiahni si pracovné listy k tomuto dni.

Tvoje video na dnešný deň

Odpovede na otázky k druhému dňu

Môj tip pre teba:

Každý robí to najlepšie, čo v tom momente dokáže, aby si naplnil svoje nenaplnené potreby. Ani tvoje dieťa nerobí nič proti tebe, ale koná v záujme svojich vlastných potrieb.

Tvoje dieťa nie je príčinou tvojich pocitov. Je ich spúšťačom. 

Cvičenie:

Tak, ako si si včera dovolila cítiť hnev, tak aj hnev a aj všetky ostatné pocity tvojho dieťaťa chcú byť cítené. Miesto toho, aby si sa preto kŕčovito snažila pocity svojho dieťaťa zastaviť, skús ich prijať. Skús sa uvoľniť do silných pocitov svojho dieťaťa bez toho, aby si ich zastavovala.

Pre tvoju informáciu

Pracovné listy môžeš vypĺňať elektronicky priamo do dokumentu, alebo si ich môžeš vytlačiť a vypĺňať na papieri.

Obsah tohoto, aj všetkých ostatných dní bude pre teba k dispozícii počas trvania minikurzu. Vytvor si dovtedy dostatok času a priestoru, aby si dokončila všetky cvičenia. Pomôže ti to zmeniť svoju reakciu na tvoje deti, získať viac spojenia a pomôžeš im vyrovnať sa so svojimi pocitmi tak, aby sa to naučili oni od teba.

Pre teba

Dnes si sa pokúsil/a na emocionálnej úrovni pochopiť, čo ti tvoje dieťa svojou nespoluprácou chce ukázať. Že tak, ako aj ty, má tvoje dieťa dobrý dôvod, prečo tvojej prosbe nevyhovie alebo nespolupracuje. Tým dôvodom sú vlastné nenaplnené potreby. Až keď ti budú jasné motívy konania tvojho dieťaťa, až vtedy budeš schopná nájsť riešenie situácie, ktoré bude vyhovovať obom.

Zajtra sa spoločne pozrieme na to, čo môžeš v takých chvíľach urobiť.

Link k zajtrajšiemu dni ti dorazí, ako vždy, ráno emailom. Budem sa na teba tešit znovu zajtra!

 

Tvoja

Dagmar

PS: Pokiaľ ti niečo nie je jasné, alebo nedokážeš rozkľúčovať, čo cíti a potrebuje tvoje dieťa v momentoch, kedy nespolupracuje, polož mi svoju otázku do facebookovej skupiny Od neposlušnosti k vzájomnému rešpektu a spolupráci. Otázky budem zodpovedať v živom vysielaní o 19:00.

Dôležité

Pokiaľ máš akýkoľvek technický problém, neváhaj ma kontaktovať na dagmar@komunikaciasrdcom.sk