Môj príbeh

2021-04-25 16.08.08 Kopie

Volám sa PharmDr. Dagmar Cmorej,

som farmaceutka, lektorka nenásilnej komunikácie podľa M. B. Rosenberga a mama dvoch synov, ktorí neskutočne rýchlo rastú.

Svoju profesnú dráhu v nemocnici som sa rozhodla po 6ročnej rodičovskej prestávke zmeniť a naplno sa venovať nenásilnej komunikácii, ktorá sa stala mojou srdcovou záležitosťou.

Moja cesta k nenásilnej komunikácii

Svoju neschopnosť efektívne komunikovať a riešiť konflikty som si uvedomovala už dávnejšie. Konfliktom som sa kvôli strachu z konfrontácie všemožne vyhýbala.

Zároveň som si akékoľvek rozdiely v názoroch brala veľmi osobne. Výmeny názorov s blízkymi končili nepochopením a krútením hláv, pričom vinníci boli vždy tí druhí.

Aj konštruktívna kritika v práci ma vždy bytostne zasiahla.

Vtedy som to inak nevedela

Keď som bola tehotná s prvým synom, pýtala som sa samej seba, ako by som chcela, aby vyzeral náš vzťah. Ako by som chcela, aby sme sa spolu rozprávali a ako by som chcela, aby sa rozprával on s ľudmi, keď bude starší.

 

_cNekKiw

Zistila som, že vzorce ktoré si nesiem zo svojho detstva sú nefunkčné a že ich nechcem predávať ďalej. Nevedela som však, čím ich nahradiť.​

PODCAST_PIC_LOOK_DOWN

Začala som preto hľadať, zisťovať, študovať...

Keď som narazila na knihu Nenásilná komunikácia od Dr. Marshalla B. Rosenberga, bola som unesená a vedela som, že presne takto chcem rozprávať. Nedarilo sa mi však tieto princípy používať v bežnom živote, a tak som absolvovala viacero praktických tréningov nenásilnej komunikácie a NLP (neurolinguistické programovanie) a nakoniec aj lektorský výcvik.

Tieto tréningy a štúdium zmenilo môj život viac ako štúdium farmácie a práca v nemocnici. Preto by som chcela svoje nadobudnuté poznatky a vášeň pre nenásilnú komunikáciu predávať ďalej v podobe blogu, podcastu, ebookovkurzov.

 

V nenásilnej komunikácii som našla viac ako len komunikačnú stratégiu. Našla som v nej odpoveď na otázku, ako chcem žiť.​

Moja vízia a misia

Vnímam, ako sa vďaka nenásilnej komunikácii postupne zmenil môj vzťah s deťmi, s manželom, priateľmi a známymi v mojom okolí a k podobnej zmene chcem inšpirovať aj ostatných.

Moja vízia je pomôcť svetu stať sa miestom, kde sa ľudia spolu rozprávajú s rešpektom. K tomu je potrebné, aby sme začali spolu konštruktívne komunikovať už doma so svojimi deťmi. Práve preto, aby sa to naše deti už nemuseli učiť až v dospelosti tak, ako my. Verím, že k tomu bude moja práca nápomocná.

OLIPUSAMAMKE

Ebook zadarmo

Vytvorila som Ebook zadarmo, vďaka ktorému vyriešite akýkoľvek konflikt medzi deťmi. Pokiaľ vás môj príbeh zaujal a chceli by ste sa o nenásilnej komunikácii s deťmi dozvedieť viac, stiahnite si zadarmo ebook 10 princípov, ako vyriešiť akýkoľvek konflikt medzi deťmi.

Je to praktický pomocník, ktorého môžete použiť pri riešení akejkoľvek vyostrenej situácie s deťmi. Obsahuje 10 princípov, vďaka ktorým sa naučíte nenásilne riešiť konflikty tak, aby každý dostal to, čo potrebuje.

Vďaka týmto princípom budete schopní nájst tie správne slová a viesť konflikty s ľahkosťou tak, aby ste neupadli do starých vzorcov, ale aby ste z nich vyšli posilnení a s pocitom vzájomnej súdržnosti.

Čo o spolupráci so mnou hovoria klienti?

Ebook zadarmo

10 princípov, ako vyriešiť akýkoľvek konflikt medzi deťmi

Zadaj prosím svoje meno a email, na ktorý si praješ dostať zadarmo ebook.