16. Čo robiť, keď sa deti nechcú obliekať/vyzliekať/prezliekať

Prehrať video

Situácie, kedy sa naše deti odmietajú obliecť, vyzliecť či prezliecť nás rodičov dokážu kvalitne vytočiť. Hlavne keď vieme, že naše deti to už dávno zvládnu samé.

Práve keď sa tieto situácie odohrávajú ráno pred odchodom do škôlky alebo po príchode domov, majú tendenciu zmeniť sa na boj o moc.

Čo s tým? Ako reagovať, keď si naše dieťa nechce vyzuť topánky, hodí sa na zem a trvá na tom, že to máme urobiť my? Máme ho nechať nech vyhrá? Čo keď sa potom nikdy nenaučí samostatnosti? A čo moje potreby?

V tejto časti podcastu sa dozvieš to jediné kritérium, ktoré ti pomôže sa rozhodnúť, či svojmu dieťaťu pomôžeš. Tiež sa dozvieš 4 kroky, ako môžeš reagovať, keď sa tvoje dieťa nechce obliekať/vyzliekať/prezliekať a na konci sa dozvieš tiež môj vlastný príbeh, ako mi môj syn otvoril oči a zvedomil mi moje limitujúce presvedčenie.

Príjemné počúvanie!

Článok o tom, čo robiť, keď dieťa nespolupracuje >>>

Blog: www.novy.komunikaciasrdcom.sk

FB Fanpage: https://www.facebook.com/Komunikaciasrdcom

FB skupina: https://www.facebook.com/groups/komunikaciasrdcom

Instagram: https://www.instagram.com/komunikacia_srdcom/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCci1G_e8AdIyM

Páčil sa ti tento podcast? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Neprepásni žiadnu novú časť podcastu!

Napíš mi tvoje meno a adresu a ja ti dám vedieť, len čo sem pridám novú časť podcastu Komunikácia srdcom. Nikdy ti nebudem posielať spam.

Dagmar Cmorej

Dagmar Cmorej

Som lektorka nenásilnej komunikácie podľa M.B. Rosenberga a každých 14 dní pre vás pripravujem novú časť podcastu zo sveta komunikácie s deťmi.

Najnovšie podcasty